Контролювання свого автомобіля сьогодні важливе. І один із пристроїв, що сприяють цьому – GPS-трекер. Це прилад, що ловить сигнал супутника або оператора стільникового зв'язку і дозволяє визначити координати об'єкта, зафіксувати маршрут і надіслати дані на смартфон власника (для цього встановлюють спеціальні програми).

Насправді трекери кріплять не лише авто. Ними оснащують вантажі, кріплять до нашийників домашніх вихованців, кладуть у сумку людям похилого віку і навіть дітям, стежать за сільгосптваринами. Але все-таки найчастіше пристроями оснащують транспортні засоби.

Варіація
GPS-трекер – це пристрій безперервного стеження, тоді як GPS-маячка характерний інтервальний режим відправки сигналів. Є портативні, а є ті, що підключаються і останні підключають до бортової мережі або діагностичного роз'єму за допомогою проводів.

Інтервал оновлення
Мінімальний показник - 5-10 сек, максимальний - 30-60 сек, і налаштувати його можна під свої потреби.

Точність розташування
Більше просунуті пристрої здатні зафіксувати об'єкт з точністю до 1 м. Але в середньому найкращий показник 3-5 м.

Наявність SIM-картки
Зазвичай пристрої є на одну або дві сімки. GPS-трекер на дві: останній варіант надійніший, оскільки якщо одна карта в певній зоні перерве зв'язок, друга виручить. Є також прилади із вбудованим SIM-чіпом, що також зручно.

Міцність
Водонепроникність, стійкість до ударів, вібрацій, стрибків температур і навіть екстремальних її показників - все це забезпечить безпеку трекера, отже, не виведе його з ладу. Непогано, коли GPS-трекер для авто герметичний.

Тип живлення
Від нього залежить ефективність стеження. Живлення від бортової мережі - цей варіант хороший, але як тільки він вимикається, пристрій перестає працювати. Власний акумулятор все ж таки краще, але його потрібно регулярно заряджати.

Розміри
Зазвичай габарити такого пристрою, як у сірникової коробки. І чим менші параметри, тим краще: його зручніше кріпити та краще тримається.