Перфоратори створені спеціально для роботи з твердими поверхнями і дозволяють методом ударного свердління робити отвори в бетоні, камені, цегли, інших стінових матеріалах. За рахунок поєднання обертальних та поздовжніх рухів робочої частини вплив на будматеріал посилюється, а свердло поглиблюється швидше.

Перш ніж вибрати хороший перфоратор, потрібно розібратися, які характеристики слід враховувати при покупці пристрою. Їх у цього виду інструментів трохи більше, ніж у дриля.

Потужність двигуна. Чим потужніший двигун встановлений у перфораторі – тим більше зусилля створюватиме свердло при дії на матеріал і тим швидше воно занурюється у його товщу. Вимірюється потужність у ватах (Вт) або кіловатах (кВт). Цей параметр безпосередньо пов'язаний з масою пристрою, оскільки основним компонентом є двигун. Чим він потужніший – тим важчим буде перфоратор.

Сила удару. При свердлінні з ударом важливою характеристикою інструменту стає сила на матеріал при поздовжньому русі робочого органа. Чим вона вища – тим активніше руйнується тверда структура каменю в отворі. Вимірюється сила у джоулях (Дж).

Швидкість обертання. Як правило, цей параметр змінюється і регулюється в залежності від сили натискання на кнопку пуску. Але рекомендується враховувати максимальну швидкість обертання (про/хв), тому що занадто повільні інструменти мало пристосовані до дуже твердих порід.

Частота ударів. Тут все аналогічно швидкості: показник регулюється, але якщо його максимальна величина недостатньо велика, твердий матеріал виявиться перфоратору "не по зубах".

Тип патрона. Якщо у випадку з дрилем основні відмінності між моделями полягають у діаметрі патрона та способі його затяжки (швидкозатискний, кулачковий, зубчастий, ключовий і т.д.), то перед тим, як вибрати хороший перфоратор для дому, потрібно враховувати, що насадки під патрони різних типів часто несумісні. Найбільш поширеними є типи SDS Max, SDS Quick, SDS Top, рідше зустрічаються багатогранні.

Режими роботи. Сучасні перфоратори підтримують кілька режимів роботи, серед них звичайне свердління, свердління з ударом, тільки удар, а також реверс (обертання у зворотному напрямку).

Розміщення двигуна. Двигун перфораторів може розташовуватися на одній осі з патроном (горизонтально) або перпендикулярно їй (вертикально).

Тип живлення. Перфоратори бувають пневматичні, електричні та навіть бензинові. Але пристрої з пневмоприводом - це професійні агрегати, які хоч і відрізняються неперевершеною надійністю, але вимагають наявності дорогої та громіздкої компресорної станції.

Моделі з двигуном внутрішнього згоряння - незручні і відносно ненадійні, тому випускаються тільки для експлуатації в спеціальних умовах. Найбільш популярні електричні перфоратори. Вони бувають мережні та акумуляторні.

Додатково перфоратори можуть оснащуватися системою регулювання глибини, різними індикаторами, патроном, що замінюється, захисними засобами. Додаткова ручка, якою серед дрилів за замовчуванням комплектуються тільки професійні моделі, для перфораторів найчастіше є стандартним аксесуаром.

Всі ці критерії слід враховувати перед тим, як вибрати перфоратор для дому. Не всі їх однаково значимі для побутового інструменту, але більшість грає значну роль. Перейти до каталогу з перфораторами можна тут.